Állandó kiállítások

"Kőszegi céhek - céhemlékek"

A múzeum az ország egyik leggazdagabb céh- és ipartörténeti gyűjteményét mondhatja magáénak. A történeti Vasvármegye egyetlen szabad királyi városában az első céh 1504-ben alakult, ezt követően még 54 működött az évszázadok során. Szerencsére a város polgársága 1932-ben, több évtizednyi küzdelem utám megalapította múzeumát és a mai múzeumi tárgyak közül sok akkor került be a gyűjteménybe, személyes felajánlásoknak köszönhetően. Olyan ritka vagy inkább kevésbé ismert mesterségek gyönyörű emlékei is láthatók itt, mint például a művirágkészítő, de igen jelentősek a kőszegi ötvös céh megmaradt remekei. Páratlan céhláda gyűjtemény, artikulusok (céhszabályzatok), behívótáblák, céhremekek teszik szinessé a tárlatot. A céhes kor emlékei mellett láthatóak az ipartestületek korszakának emlékei, a kőszegi mesterek nagy (világ)kiállításokon kapott oklevelei, érmei, illetve a mindig is borból élő város kísérletei sörgyár alapítására.

A kiállítás megtekinthető a Kőszegi Városi Múzeumban (Jurisics tér 6., Hősök tornya) kedd - vasárnap 9-17 között!