'Tízperces tárlat'

"Negatív és pozitív"

Mi minden történik közel 150 év alatt? A történelemben háborús és békés időszakok váltják egymást, miközben felnő 4-5 generáció, változik a technológiánk és környezetünk, épületek válnak semmivé és épülnek helyettük újak. Kőszegen sétálva a városba látogatókat könnyen elvarázsolja az évszázados utcák, terek hangulata, a középkori utcaszerkezetet máig megőrző belváros ódon épületei. A Kőszegi Városi Múzeum jelen időszaki kiállításával egy múltidéző sétára hívja az érdeklődő közönséget. A 19. századi fényképeken ma már nem látható, részben, vagy teljesen átépített utca-, épületrészleteket fedezhet fel a látogató. A Kőszeg várost ábrázoló legkorábbi általunk is ismert fényképek az 1800-as évek második felében, talán a század ’70-es éveiben készülhettek a kor technikája szerint üvegnegatívokra. A fényképekből összeállított válogatás Kőszeg ismertebb műemlékeit, utcaképét tárja elénk.

A tárlat a Kőszegi Városi Múzeum Várkiállításában (Jurisics-vár, Kőszeg, Rajnis utca 9.) látható 2019. május 19-ig,  kedd-vasárnap 10-17 óra között.

A kiállítás létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.